Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Jeżeli wciąż wahasz się, czy Twoja firma potrzebuje strony internetowej, niech przekonają Cię fakty – tylko w ostatnim roku ponad 70 procent Polaków dokonało zakupu przez Internet. Tworzenie stron internetowych w Bielsku-Białej, jest więc niesamowicie istotne. Sieć to potężne pole do zabiegów marketingowych, a strona www wydaje się dziś koniecznością, jeśli chcesz, aby Twój biznes został dostrzeżony.

Prowadzisz niewielki biznes, nieźle dajesz sobie radę w social mediach, masz tam stałe grono odbiorców, więc wydaje się, że wszystko idzie po Twojej myśli. Niestety, musimy Cię trochę rozczarować – jeśli nie posiadasz strony internetowej, trudno będzie Ci rozwinąć swoją działalność, a, jak to mówią, kamień, który się nie toczy, obrasta mchem. Nie pozwól swojej działalności na to obrastanie mchem i daj jej szansę na progres. Pierwszym do tego krokiem jest stworzenie strony internetowej – a że my lubimy działać lokalnie, podpowiemy Ci tajniki dotyczące tworzenia stron internetowych w Bielsku-Białej.

Tworzenie stron internetowych w Bielsku Białej – po co mi strona?

tworzenie stron internetowych Bielsko-Biała

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie, to już dobry znak, znaczy to bowiem, że przemknęło Ci przez myśl posiadanie strony internetowej. I słusznie, bo to, co jeszcze dekadę temu mogło się wydawać luksusem lub fanaberią, dziś stanowi absolutną konieczność. Strona www to nie tylko wizytówka w sieci, to także platforma do kontaktu z klientem, która daje Ci szansę zaprezentowania swojej działalności, a zarazem tę działalność uwiarygodnia. Tworzenie stron internetowych w Bielsku-Białej dawno przestało być ekstrawagancją, jest raczej, przy rynku tak nasyconym podmiotami gospodarczymi, jak nasz, nieformalnym wymogiem.

Weź pod uwagę, że według badań (Gemius 2020) tylko w ciągu ostatniego roku aż 73 procent Polaków dokonało jakiegoś zakupu on-line. Podobnie przytłaczające są statystyki, dotyczące internautów, szukających w sieci produktu lub usługi – prawie 90 procent z nich przyznaje się do tej praktyki. Co to oznacza dla działalności, która ze strony rezygnuje? Ano tyle, że ten olbrzymi procent Polaków nie ma nawet szansy na nią trafić.

Wiemy, co powiesz – mam klientów z polecenia i oni mi wystarczą. W porządku, jeśli chcesz po prostu utrzymać firmę na danym poziomie, może rzeczywiście taka grupa docelowa jest dla Ciebie odpowiednia. Weź jednak pod uwagę, że opinia jednego niezadowolonego klienta może skutecznie popsuć Ci wizerunek na lokalnym rynku, a wówczas koleżeńskie rekomendacje mogą nie wystarczyć.

Strona mocy a tworzenie stron internetowych w Bielsku Białej

tworzenie stron w Bielsku

Tworzenie stron internetowych w Bielsku-Białej oraz innych miastach to niełatwa sprawa, zwłaszcza, jeśli ta strona ma być naprawdę dobra. A przez dobrą rozumiemy pewien złoty środek między oczekiwaniami zleceniodawcy, możliwościami technicznymi wykonawcy a oczekiwaniami odbiorcy. W owym komunikacyjnym trójkącie zapomina się czasem o tym ostatnim, choć wcale nie mniej ważnym ogniwie. A jakich stron chcą internauci?

Klarownych, takich, na których wyszukiwanie jest intuicyjne, a zakładki przejrzyste – takich, na których nie brakuje wieści o samej firmie oraz danych kontaktowych. Poza tym klienci cenią sobie na przykład czytelność informacji o warunkach zwrotu czy reklamacji, zwłaszcza, jeśli w danym e-sklepie robią zakupy po raz pierwszy. Ku zaskoczeniu, młodsi użytkownicy sieci zwracają baczniejszą uwagę na regulaminy, a zatem tworząc stronę, warto pamiętać, aby wszelkie dokumenty były dostępne i sformułowane językiem, który nie budzi wątpliwości potencjalnego klienta.

Wiemy, czego oczekuje od strony www internauta, a czego nie lubi? Tutaj znów z pomocą przychodzi ostatni raport Gemius, według którego użytkownicy sieci nie lubią niewygodnych formularzy na stronach internetowych, zwłaszcza w e-sklepach. Do zakupu zniechęca ich także brak dostosowania strony do urządzeń mobilnych, czyli brak jej responsywności. To szczególnie istotne w czasie, gdy prawie 70 procent respondentów Gemiusa deklaruje, że do zakupów używa przede wszystkim smartfonów.

Tworzenie stron internetowych w Bielsku Białej – polskie sklepy z przewagą

budowa stron internetowych Bielsko-Biała

Nasza rzeczywistość krok po kroku przenosiła się do sieci już od kilku lat, jednak trwająca od 2020 roku pandemia zmusiła nad do tego, aby ten krok niemal z dnia na dzień stał się milowy. Czy tego chcemy, czy nie, także branża zakupowa zagościła w Internecie na dobre. To jednak oznacza, że każde przedsiębiorstwo, które nie stworzyło dotąd swojej strony www, straciło okazję do pozyskania nowych klientów.

Dla wszystkich tych, którzy wciąż zastanawiają się nad tworzeniem stron internetowych w Bielsku-Białej mamy kolejny argument, z którym trudno dyskutować – polscy klienci wciąż chętniej wybierają rodzime sklepy (robi to aż 7 na 10 badanych). A zatem to nadal dobry moment na to, aby dać się w sieci poznać i rozpoznać, choć trzeba uczciwie przyznać, że zainteresowanie zagranicznymi e-sprzedawcami rośnie – obecnie deklaruje je około 30 procent badanych.

Nieograniczony dostęp a tworzenie stron internetowych w Bielsku Białej

Tworzenie stron www w Bielsko-Biała

Posiadanie strony internetowej daje firmie przewagę, przede wszystkim jeśli chodzi o dostępność. Jedynym ograniczeniem jest dostęp do Internetu, ale ten ma już dziś ponad 4 miliardy ludzi na całym świecie. Nie ma znaczenia ani miejsce, z którego internauta poszukuje Twojego produktu czy usługi, może to być i Tajwan, i Uganda, bo strona dostępna jest zawsze, przez okrągłą dobę. A jeżeli zdecydujesz się na jej przetłumaczenie, choćby na jeden język obcy, a później zadbasz o odpowiednie jej pozycjonowanie, może Cię miło zaskoczyć fakt, że Twoja oferta ma szansę spełnić oczekiwania klientów także spoza Polski.

Stworzyć i pozycjonować stronę internetową

budowanie stron www Bielsko-Biała

Padło to przed chwilą słowo pozycjonowanie – no właśnie, tworzenie stron internetowych w Bielsku-Białej to jedno, a ich pozycjonowanie to drugie. To wprawdzie dwie różne czynności, ale zdecydowanie najlepsze efekty dają, idąc w parze. Tak się zresztą dzieje w przypadku wielu usług z zakresu e-commerce, reklama bowiem zwykle sprawdza się najlepiej, kiedy poprowadzona jest wielotorowo.

Sama strona jest ważna, bo daje możliwość przedstawienia siebie i zaprezentowania oferty, ale bez pozycjonowania na niewiele się zda. Dopiero ten proces sprawia, że strona staje się widoczna, a to za sprawą takich jej ustawień, dzięki którym wyszukiwarki będą przyznawać jej wysoką pozycję na liście odpowiedzi organicznych. Tutaj ciekawostka – tylko 3 procent użytkowników wyszukiwarek przechodzi na drugą stronę listy odpowiedzi, a zatem zadaniem webmastera pracującego nad pozycjonowaniem Twojej strony www jest zajęcie którejś ze strategicznych pierwszych pozycji na liście odpowiedzi naturalnych.

Tworzenie stron internetowych w Bielsku Białej a agencja i idealna strona 

budowanie stron internetowych w Bielsko-Biała

Jedno z wielu pytań, przed jakim staje lokalny przedsiębiorca, to: komu powierzyć tworzenie stron internetowych w Bielsku-Białej? Z doświadczenia możemy Ci poradzić przede wszystkim dokładne przejrzenie portfolio agencji, dzięki któremu dowiesz się, na ile specjaliści trafiają w Twój gust. Pamiętaj, że strona www to Twoja współczesna wizytówka, musi więc graficznie i estetycznie odpowiadać temu, co Ty lubisz i sposobowi, w jaki pragniesz prezentować swoją firmę klientom.

Sposób komunikacji poprzez stronę www będzie zależał zarówno od tego, jaką branżę reprezentujesz, jak i od profilu Twojej grupy docelowej. Jeżeli na przykład posiadasz towary luksusowe i swoją ofertę kierujesz do osób o większej zasobności portfela, musisz dopasować sposób porozumiewania się do ich upodobań i oczekiwań. Są branże, w których możesz sobie pozwolić na większy luz i poczucie humoru, są i takie, gdzie będzie to nie na miejscu,, jak choćby w branży funeralnej.

Jedna strona idealna zapewne nie istnieje, ale na pewno istnieją strony znakomite i bardzo dobre, które w znacznym stopniu podnoszą wiarygodność, prestiż, a w konsekwencji i obroty reprezentowanych przedsiębiorstw. Tym bardziej warto poszperać w sieci, zdecydować, co nam się podoba i przenieść to na bielski internetowy grunt.